IX Wiśniowski Kiermasz Rękodzieła
Zapraszamy w dniach 01-20 grudnia 2021 do naszej biblioteki na IX już Wiśniowski Kiermasz Rękodzieła. Prezentujemy piękne, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, biżuterię, kartki światąteczne, mydełka, czyli dla każdego coś ładnego. :)
Zaproszenie na kiermasz :)
Wszystkich rękodzielników tworzących ozdoby choinkowe, stroiki, biżuterię, kosmetyki, kartki świąteczne, wytwarzających miody, piekących pierniki, wykonujących lalki i zabawki ZAPRASZAMY do udziału w Wiśniowskim Kiermaszu Rękodzieła, który odbędzie się tradycyjnie od 1 grudnia w naszej bibliotece :)

Dotacja na zakup nowości
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w kwocie 8.000,00. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do bibliotek na terenie gminy Wiśniowa.

Zakończony I etap koncepcji "Uniwersytetu Samorządności"
Informujemy, że zakończyło się wykonanie I etapu koncepcji "Uniwersytet Samorządności", w postaci zrealizowania zadania pod nazwą: "Dostosowanie pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej do przeprowadzenia działań w ramach koncepcji "Uniwersytet Samorządności" . Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, którego beneficjentem została Gmina Wiśniowa.

Otwieramy w soboty :)
Od września Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej będzie czynna w soboty w godzinach 9.00-13.00, zapraszamy już od 04.09.
Kolejny remont - tym razem czytelnia
Informujemy, że od dnia 30.08.2021 z powodu remontu, czynna będzie tylko wypożyczalnia. Nie będzie możliwe korzystanie z komputerów, (w tym wydruku, skanowania i ksero), księgozbioru znajdującego się w magazynie oraz księgozbioru czytelni (słowników, informatorów, części księgozbioru regionalnego). Sytuacja tak może potrwać około 2 miesiące.

2021 Rok Stanisława Lema
27 listopada Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, filozofa i futurologa, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. Urodził się 12 lub 13 września 1921 we Lwowie, zm. 27 marca 2006 w Krakowie. Rocznica 100 lecia urodzin pisarza jest okazją do przypomnienia sobie jego życiorysu, twórczości i poglądów. Lem był człowiekiem, który przestrzegał przed nadmiernym rozwojem techniki, prognozował na temat dalszych losów ludzkości i cywilizacji. Swoimi poglądami znacznie wybiegał ponad czasy, w których przyszło mu żyć.
U nas od września prezentacja postaci i twórczości Stanisława Lema. Zapraszamy